Księżycowy Kalendarz

Do wszystkich zamówień składanych do 18.01.2022 otrzymasz kod rabatowy na Księżycowy Kalendarz.

Jest to wspólny projekt trzech wyjątkowych kobiet: Hani Zborowskiej, Agnes dos Santos oraz Magdy Piesty.

Określenie „kalendarz” w pełni nie oddaje jego znaczenia. Owszem, spełnia wszystkie funkcje kalendarza, ale swojemu posiadaczowi oferuje znacznie więcej. Dzięki jasnej i klarownej organizacji układu pomaga zapanować nad celami, wydarzeniami, planami i wszystkim tym, w czym uczestniczymy i chcemy uczestniczyć.

Jednym słowem jest doskonałym strażnikiem harmonogramu wszystkich aktywności.

Z drugiej strony dzięki baśniowej szacie graficznej pozwala się zatrzymać i prowokuje do tego, by poza tym, co standardowo wpisujemy w kalendarz, wkradły się tam myśli, inspiracje, wrażenia. To co dla nas ważne, niekoniecznie namacalne, uchwytne, mierzalne, ale z punktu rozumienia świata i siebie –  po prostu istotne.

Wspiera w tym szereg umieszczonych tam ćwiczeń, myśli i kulturowych odniesień, które skłaniają do tego, by na wiele spraw spojrzeć inaczej.

Ten kalendarz to też zaproszenie do krainy gwiazd.

Umieszczony w nim cykl faz księżyca, to nie suchy zapis zmian oblicz nieba. To zaproszenie do tego by w nie patrzeć. Nocą, rankiem, wieczorem – wtedy kiedy gości na nim księżyc. Patrzeć po to, by się zatrzymać, na chwilę oderwać się od ziemi.

Także po to aby poznać świat równoległy – świat ciał niebieskich, który pozornie wydaje się tak odległy, a przecież bez niego może wcale nie byłoby marzeń i tylu pięknych słów, wierszy i tego wszystkiego, co sprawia, że na ziemi czasem dzieje się magia.

Trzeba tylko przestać bać się jej szukać.

A jeśli przestaniemy Księżycowy Kalendarz będzie świetnym kompanem w jej poszukiwaniu i dostrzeganiu.

Bo czym byłby świat bez nuty nierzeczywistości.