fbpx

Darmowa wysyłka na terenie Polski od 500 zł.

Anka Krystyniak

MAGIA. SYMBOL. KSIĘŻYC. Numerologia i moc szlachetnych kamieni to tajemnica stojąca za projektami biżuterii Anki Krystyniak.

Anka Krystyniak to warszawianka, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Projektowania Ubioru i Biżuterii. Miłość do sztuki, architektury i wzornictwa rodziła się już u Anki – dziewczynki. Z czasem nabrała dojrzałości, charakteru i znaczenia dzięki połączeniu z symbolami tymi polskimi, indiańskimi, bliskowschodnimi, religijnymi, etnicznymi, a nawet barokowymi.

 

Wszystko to zmaterializowało się w 2012 roku – wtedy z fascynacji narodziła się autorska marka Anki. Był to moment ważny, bo w ten sposób Krystyniak znalazla sposób na komunikację ze wszechświatem – swoimi projektami mogła wyrazić siebie i przekazać to innym poprzez charakterystyczne, kultowe już symbole zakute w biżuterii.

 

Pierwszy amulet Anki Krystyniak powstał z zoisytow – kamieni pomagających w trudnych momentach. Potem pojawiły się kolejne: polskie symbole, symbole kobiecości, siły, opieki, zaradności… Jak to działa? Według Krystyniak energię można zakląć we wszystkim. „Jeżeli to, co robisz, pochodzi z głębi ciebie, to zaszywasz w tym swoją energię”, mówi. Stąd sukces jednego z jej najważniejszych i najbardziej charakterystycznych amuletów w kolekcji – słowiańskiej Lunuli. Talizman wzmacniający poczucie kobiecości stał się nieodłączną ozdobą tysięcy kobiet w Polsce i na świecie. Biżuteria Anki Krystyniak, wykonana ze srebra, srebra złoconego, złota i kamieni naturalnych, opowiada historie i tworzy je na nowo, indywidualnie, stając się osobistym amuletem i przewodnikiem każdej nowej właścicielki i każdego właściciela.

 

W 2018 roku marka Anka Krystyniak została wyróżniona statuetką ELLE Style Award w kategorii „Marka Roku”.

 

Wzory Anki Krystyniak są zastrzeżonymi wzorami przemysłowymi, chronionymi przez prawo Unii Europejskiej.

Anka Krystyniak