Darmowa wysyłka na terenie Polski od 500 zł.

Labradoryt – kamień kreatywności 11.09.2020

Labradoryt – według jednej z eskimoskich legend, przekazywanych sobie z pokolenia na pokolenie, zorza polarna pewnego dnia została zamknięta w skale. Tym samym nie mogła dzielić się z innymi swym wizualnym pięknem. Jej uwolnienia podjął się dzielny wojownik, który celnym ciosem przerwał strukturę skały wypuszczając w ten sposób część zorzy na wolność. Ta część, której nie udało się uwolnić zgodnie z legendą pozostaje w skale do dziś – i to właśnie jej labradoryt zawdzięcza swój niezwykły, widziany pod odpowiednim kątem koloryt. Między innymi dlatego bywa określany mianem „kamienia magicznego”.

Labradoryt to kamień silnie ochronny, przede wszystkim chroni przed utratą energii, jednocześnie uszczelnia aurę zapobiegając dostaniu się niepożądanych sił i znaczeń. Wzmacnia komunikację świadomego umysłu z podświadomością – pomaga dostrzegać znaki, niematerialne sygnały, właściwie je oceniać i interpretować. Czasami nazywany kamieniem szamańskim czy kamieniem transformacji. Wspiera w określeniu prawdziwego celu dla duszy, a tym samym sprzyja realizacji autentycznych marzeń.

Dzięki temu, że łączy w sobie energię Księżyca i Słońca odpowiada zarówno za kreatywność i poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, tak w sferze prywatnej i zawodowej, jak i sprawczość, czyli realną realizacją powziętych pomysłów. Dzięki temu, że spaja ze sobą te dwa światy – kreatywny/intuicyjny z pragmatyczny/materialnym często mówi się o nim, że „trzyma za kostki podczas latania”. Nie ogranicza to jednak w niczym wyobraźni i zdolności tworzenia , dlatego właśnie bywa określany też mianem „KAMIENIA ARTYSTÓW”. To właśnie zdolność do pobudzania kreatywności zaraz obok właściwości ochronnych jest jego najmocniejszą cechą.

Labradoryt swą nazwę zawdzięcza kanadyjskiemu półwyspowi Labrador – znajdują się tam jego obfite złoża i właśnie tam został formalnie nazwany i sklasyfikowany w drugiej połowie XVIII wieku.

Labradoryt – kamień, o niezwykłej barwnej grze światła. Osadzony pomiędzy światami: intuicji i poznania. Z każdego z nich czerpie tyle samo/z taką samą mocą sprzyjając tworzeniu i budowaniu tego co nowe, jednocześnie chroniąc energię jego posiadacza przed wszystkim tym, co mogłoby ją osłabić.

Nasza biżuteria, w której znajdziesz Labradoryt:

Naszyjniki:

KRÓL SŁOŃCE

TALIZMAN Z LABRADORYTEM

SŁOŃ

LUNULA Z KAMIENIAMI 5

ZŁOTY BUDDA

SŁOŃCE Z LABRADORYTEM