Darmowa wysyłka na terenie Polski od 500 zł.

Spinel – kamień obfitości 16.07.2020

Spinel, z greckiego „spinther” oznacza „iskrę”.

Nawiązując do greckiego znaczenia, Spinel to iskra, czyli coś co zapala, ożywia. Spinel jest kamieniem, który wzmacnia naszą witalność i posiadaną energię życiową. Ich wyższy poziom, to większa siła do radzenia sobie z trudami dnia codziennego oraz wszelkimi wyzwaniami, jakie stawia przed nami życie.

Witalność fizyczna byłaby niczym bez tej duchowej. Spinel wspiera poczucie wewnętrznej spójności, co jest szczególnie istotne w realizowaniu różnych zadań i ról społecznych, w jakich uczestniczymy. Spinel pomaga zachować siebie, niezależnie od zmiennych kontekstów, w jakich jesteśmy stawiani. Daje poczucie autentyczności i ciągłości własnej osobowości. Spinel wzmacnia również poczucie zaufania do samego siebie oraz doceniania własnej wartości, co buduje poczucie niezależności i pomaga opierać się wpływom innych. Z kolei to, że sami doceniamy siebie sprawia, że inni także nas doceniają i respektują naszą wartość.

Spinel jest także „kamieniem obfitości” z uwagi na swą moc przyciągania zarówno dóbr materialnych, jak i powodzenia w powziętych przedsięwzięciach.