fbpx

Darmowa wysyłka na terenie Polski od 500 zł.

Zielony Onyks – ochrona i adaptacja 25.09.2020

Zielony onyks – jego nazwa pochodzi z języka greckiego, gdzie „onix” oznacza pazur.

Pazur to często nic innego, jak narzędzie, czy element przystosowania się do trudnych warunków (pazury, zwłaszcza u ptaków zwiększają sprawność i chwytność), ale także ochrona. Moc tego minerału to przede wszystkim te dwie funkcje wzajemnie się przeplatające: ochrona i przystosowanie.

Ochrona w odniesieniu do Zielonego Onyksu rozumiana jest jako pomoc w odcinaniu od siebie negatywnych relacji i postaci, które dają nam wiele złego, a my jesteśmy od nich toksycznie zależni. Minerał ten jest trochę jak energetyczny filtr pomagający stawiać niematerialną zaporę przed złem i trzymać daleko od nas to, co nas krzywdzi- toksycznych dla nas ludzi i relacje.

Przystosowanie – Onyks wspiera proces łagodzenia bólu i straty zarówno ukochanych przez nas miejsc jak i bliskich nam osób. Straty chwilowej, jak i ostatecznej. Onyks pozwala stawić jej czoła, tonizując ból i wspomagając nas w adaptacji do nowej, niepełnej rzeczywistości. Pomaga także w rozwiązywaniu trudnych, prowokujących silny stres sytuacji – wspierając poznawczą i emocjonalną czystość naszych myśli i nie pozwalając nam dać się ponieść czarnym, apokaliptycznym wizjom i obrazom.

Zielony Onyks – ochrona i przystosowanie, gdzie często jedno i drugie zamieniają się miejscami po to, aby zapewnić nam nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim czyste energetyczne pole do pełnej ekspresji naszych najlepszych części siebie.