fbpx

Do 14 lutego darmowa wysyłka na terenie Polski (nie dotyczy przesyłek "za pobraniem")

Piryt – kamień niezależności 04.09.2020

Piryt, z greckiego „pyr”, czyli ogień, lub „pyrites” – iskrzący (minerał iskrzy po uderzeniu o stal).

Historycznie, z uwagi na swą złotą barwę, określany był mianem „kociego złota”. Jego działanie i znaczenie nie ma jednak nic wspólnego z podawaniem się za kogoś innego, wprost przeciwnie. Piryt to kamień niezależności, odpowiedzialności i samodzielności. Pomaga w zachowaniu własnej niezawisłości i pełnej autonomii – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Wspiera w podejmowaniu odważnych, samodzielnych decyzji. Prowokuje do podejmowania zmian i ich realizacji. Równoważy także obecny w każdym z nas pierwiastek męski (kojarzony z ekstrawersją – eksploracją ku zewnątrz) i żeński (utożsamiany z introwersją – skupianiu się na tym co wewnątrz). Daje to poczucie równowagi myśli i działań.

Tak jak ogień karmi się tlenem, tak my często karmimy się działaniem i ambicjami. Energia Pirytu zwiększa głód ich obu, co przy jednoczesnej harmonii pomiędzy myślami a aktywnością sprawia, że z większą konsekwencją angażujemy się w założone eksploracje i podejmujemy nowe wyzwania. Realizujemy je nie tylko bardziej solidnie, doprowadzając do końca, dzielnie walcząc ze zwątpieniem i przeciwnościami losu (ogień to żywioł), ale też bardziej kreatywnie – bo Piryt sprzyja odnajdywaniu nowych dróg i sposobów docierania do obranych celów.

Piryt – kamień będący niespożytą energetyczną wartością. Pełen blasku ogień Pirytu to energia światła. Światła konsekwencji, równowagi, niezależności i otwartych, poszukujących nowych rozwiązań myśli.

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIE, ABY ZAPEWNIĆ CI NAJLEPSZE KORZYSTANIE Z INTERNETU. KONTYNUUJĄC KORZYSTANIE Z NASZEJ STRONY ZGADZASZ SIĘ NA NASZĄ POLITYKĘ PRYWATNOŚCI