Darmowa wysyłka na terenie Polski od 500 zł.

Lapis – kamień intuicji 14.08.2020

Lapis Lazuli – jego nazwa pochodzi od słów – arabskiego “azul” i perskiego “lazhward”, oznaczających kolor niebieski i niebo. Ze względu na swą niesamowitą, świetlistą barwę i właściwości mu przypisywane ceniony już przez starożytnych Egipcjan. Umieszczany w sypialniach jako strażnik dobrych snów chroniący przed koszmarami – pomaga także je interpretować. Uwielbiany przez Faraonów, którzy posyłali po niego aż do Afganistanu. W tamtejszych kopalniach Lapis wydobywany jest do dziś.

Na przestrzeni kolejnych stuleci równie ceniony z uwagi na przypisywaną mu boską moc w postaci światła, którego obecność w lapisie można traktować dosłownie, dzięki obecności drobin złocistego pirytu.

Jest kamieniem intuicji, pomaga podejmować mądre decyzje.

Lapis chroni także przed atakami energetycznymi, wszystkim tym co złe. Pomaga w poznawaniu siebie, przez co buduje zaufanie we własną intuicję. Ma także działania zdrowotne – bywa wykorzystywany w wielu zabiegach medycyny niekonwencjonalnej.

Lapis – błękit nieba i blask gwiazd utożsamiany z boskością. Kamień intuicji, pozwala wierzyć w siebie i nie podważać własnych odczuć i przeczuć, które często okazują się słuszne. Chroni i opiekuje. Jest w tym wszystkim, coś z imperatywu kategorycznego Kanta „(…)  Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią, niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie (…)”. Jest to być może daleka parafraza i odniesienie, jednak siła Lapisu ma w sobie coś z tych słów.