fbpx

Darmowa wysyłka na terenie Polski od 500 zł.

Talizmany Ochrony 15.01.2021

Skrzydła Anioła, otwarta dłoń Fatimy, ramiona Krzyża Św. Benedykta i zieleń Onyksu – symbole ochronności

Poczucie bezpieczeństwa to w piramidzie Maslowa jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Zgodnie z piramidą, zaspokojenie potrzeb bazowych gwarantuje otwarcie się na potrzeby wyższe, takie jak chociażby miłość, czy samorealizacja.

Poczucie bezpieczeństwa to gwarancja poczucia integralności. Sprawia, że czujemy się pewnie z samym sobą, jak i ze światem, którego część stanowimy. Dzięki temu poczuciu nie tylko mamy odwagę być tym, kim jesteśmy, ale też z ufnością patrzymy na rzeczywistość i innych ludzi. Kochamy siebie samych i innych. Sięgamy po marzenia, stawiamy sobie cele, które wykraczają poza codzienność – pozwalają się nam rozwijać i spełniać.

Chcąc wesprzeć siebie samych lub tych na których zależy nam szczególnie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa, sięgamy po symbole czy talizmany które mają nam w tym pomóc.

Skrzydła Anioła. Chyba każdy z nas w dzieciństwie słyszał o tym, że ma swojego Anioła Stróża, czyli kogoś, kto dba o to, aby nie stała nam się żadna krzywda. Kogoś, kto stoi na straży naszego bezpieczeństwa i pod którego skrzydłami zawsze możemy się schronić. Wtedy kiedy coś nam grozi, lub kiedy po prostu jest nam źle.

Dłoń Fatimy – ochronny gest otwartej dłoni, która jest jak tarcza, a z drugiej strony sygnał, który mówi twarde i otwarte „zatrzymaj się” – nie dopuszczając do nas tego, na co się nie godzimy. Ma chronić przed złym okiem, zawiścią i wszystkim co negatywne. Otwartość Dłoni Fatimy to także emanowanie spokojem i miłością – bo to one właśnie są najlepszą ochroną przed złem.

Krzyż Świętego Benedykta – jeden z najmocniejszych ochronnych symboli. Pierwsze wzmianki o jego ochronnej sile pochodzą z XI w. Na przestrzeni stuleci, dzięki przypisywanej mu mocy medalik z wizerunkiem Krzyża Św. Benedykta stał się jedną z najsilniejszych tarcz przed działaniem zła (wykorzystywany był m.in. przez egzorcystów, ale także noszony przez wszystkich tych, którzy chcą czuć się chronieni). Jego graficzna postać została zmieniona w XIX w 1400 rocznicę urodzin Świętego i w tej formie znana jest do dziś.

Krzyż Św. Benedykta to osobista tarcza wzmacniające siłę ochrony przed złem rozumianym jako jego ogólne znaczenie (wszystko to, co utożsamiane z nieczystymi siłami, intencjami), ale także to nasze – indywidualne (destrukcyjne pokusy, słabości).

Zielony onyks – kamień, którego najmocniejszą zdolnością, poza wspieraniem adaptacji do rzeczywistości, jest właśnie ochrona. Kamień ten chroni przed toksycznymi osobami, relacjami i pomaga je zakończyć. Tak aby cała nasza energia i energia wokół nas była czysta i pomagała w byciu najlepszą i najbardziej ukochaną wersją siebie .