Turkus – kamień Zwycięzców

Turkus określany jako „kamień zwycięzców” czy „niebiański kamień”. Od zawsze wybierany na talizman przez wojowników. Wiąże się to z właściwościami, jakie są mu przypisywane – przede wszystkim ochronnymi. Odpowiada także za wzmacnianie poziomu witalności i odwagi, wycisza gniew oraz pomaga budować zgodę i szczerość, także z samym sobą. Ofiarowany przez prawdziwego przyjaciela przynosi szczęście i uśmiech fortuny.

Turkus to kamień silnie ochronny. Niegdyś chronił jeźdźców, obecnie szczególnie ważny, jako dodatkowe wsparcie dla podróżujących. Chroni także przed gniewem, tym własnym, jak i zewnętrznym. Pomaga budować zgodę z sobą samym i ze światem – dlatego bywa nazywany kamieniem prawdy i mądrości. Wspiera w szczerych rozmowach ze sobą – odkrywaniu własnych intencji, pragnień, a poprzez to poznawanie siebie i budowanie realnych ambicji.
Nazwa „Turkus” pochodzi od francuskich słów “pierre turquoise”, co oznacza “kamień turecki” – to właśnie przez Turcję wiódł handlowy szlak, którym towary z Persji (w tym także turkus) wędrowały do Europy, a weneccy kupcy nabywali go na tureckich bazarach.

Nasza biżuteria, w której znajdziesz turkusy:

Bransoletki:

BRANSOLETKA ZE ZŁOTĄ SYRENKĄ

BRANSOLETKA ZE ZŁOTYM SKRZYDŁEM

BRANSOLETKA ZE ZŁOTYM KRZYŻYKIEM

Naszyjniki

SŁOŃCE Z TURKUSEM

LUNULA Z KAMIENIAMI 9

KOŁO FORTUNY (ZŁOTO)

LUNULA Z KAMIENIAMI 4

LUNULA Z KAMIENIAMI 1

LUNULA Z KAMIENIAMI 2

KOŁO FORTUNY

PÓŁKSIĘŻYC

Kolczyki

DUŻE KRZYŻE Z KAMIENIAMI

AŻUROWE PÓŁKSIĘŻYCE

HAMSA

LUNULA

BOHO

DUŻE KOŁA BOHO